KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132014

nr 1713 2014

Lizzie Olsson-Arle

(1926-2008), Sverige

Oljemålning, Signerad, Människojakten. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 19x23

Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,

Utrop:

500 kr

måndag 14 juli 2025
kl 20:35:31

Lizzie Olsson-Arle

Läs mer om Lizzie Olsson-Arle